• DOPRAVA ZDARMA NA VŠE BEZ OMEZENÍ HODNOTY OBJEDNÁVKY

    Nakupujte stejně jako v kamenném knihkupectví. Držíme standartní doporučené ceny, ale neúčtujeme poštovné. Při koupi běžné knihy v ceně okolo 300 Kč tak většinou nabízíme NEJNIZŠÍ CENY NA ČESKÉM INTERNETU!

459 Kč

ATENTÁT NA HITLERA V JIHLAVĚ?
[Vybíhal Jiří]

Kniha volně navazuje na knihu Jihlava pod hákovým křížem vydanou v roce 2009. Jednotlivé kapitoly jsou příběhy z dění v období protektorátu v Jihlavě, městě patřícím do tzv. Jihlavského jazykového ostrova. Nosnou epizodou je údajný atentát na Adolfa Hitlera v Jihlavě, který se neuskutečnil. Proč? Zřejmě po prozrazení aktérů příprav atentátu se Hitler zalekl, a obloukem se při cestě z Prahy do Brna v březnových dnech roku 1939 Jihlavě vyhnul. V knize je mnoho dalších zajímavých příběhů. Životopisy prvního starosty v době Protektorátu Franze Brummera, vedoucího jihlavské úřadovny gestapa Rudolfa Blumeho nebo místního pátera Christiana Honsiga. Kniha popisuje vztahy říšských Němců s těmi jihlavskými, přináší dalších epizody ze života Jihlavy a jejího okolí v nelehké době protektorátu.

Atentát na Hitlera v Jihlavě? / Jiří Vybíhal. -- 1. vyd. -- Pelhřimov : J. Vybíhal, 2010. -- 179 s. : il. (některé barev.), portréty, faksim. ; 31 cm. -- Volně navazuje na: Jihlava pod hákovým křížem. -- Obálkový údaj: ve spolupráci s Vilémem Wodákem. -- Obálkový název: Iglau. -- Obsahuje bibliografii a rejstřík. ISBN v knize neuvedeno : váz. EAN 9788025479728

Zákazníci k tomuto zboží vetšinou koupili také toto
JIHLAVA VE SPÁRECH STB
JIHLAVA VE SPÁRECH STB
CHOTĚBOŘSKO OBJEKTIVEM
CHOTĚBOŘSKO OBJEKTIVEM
JIHLAVSKO VE STÍNU ŘÍŠSKÉ ORLICE
JIHLAVSKO VE STÍNU ŘÍŠSKÉ ORLICE
Žánry
Rychlé hledání
 
Napište klíčová slova pro knihu kterou hledáte.
Pokročilé hledání
Informace o nakladateli
Ing. Jiří Vybíhal-VYBI (Trading
další knihy z tohoto nakladatelství
Sdílení
Sdílet e-mailem
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru